sobota, 15 grudnia 2012

Prokocim, nasz drugi dom

 15 września 2011 r. zostaliśmy przyjęci na Oddział Onkologii i Hematologii w Uniwersyteckim Szpitalu  Dziecięcym w Krakowie. Pierwsze tygodnie pobytu miały na celu postawienie dokładnej diagnozy. Wykonano szereg badań diagnostycznych, które wykluczyły przerzuty do szpiku, kości, mózgu i innych organów, a nowotwór umiejscowiony jest w nadnerczu prawym i wątrobie.
Po uzyskaniu wszystkich wyników zakwalifikowano Karolinkę do zabiegu usunięcia prawego nadnercza.
Ze względu na wiek dziecka była to skomplikowana operacja, odbyła się 17 października.

 Po zabiegu usunięcia czekaliśmy na opis histopatologiczny guza. Dnia 15 listopada padła diagnoza Neuroblastoma z amplifikacją N-Myc, grupa wysokiego ryzyka, szanse na długoletnie przeżycie tylko 20%.  Karolinka została zakwalifikowana do leczenia wg Programu NBL-HR-2002 schemat HR-NBL-ESIOP, COJEC. Program ten obejmował 8 cykli chemioterapii (każdy cykl 3 dni). Następnie Karolinka została poddana chemioterapii z cyklu TVD ( TVD-1 i TVD-2).

    
Po zakończeniu  tego etapu leczenia zaczęto przygotowania do przeszczepu szpiku. Zastosowano tzw. megachemię i przeszczepiono szpik. Ostatnim etapem leczenia w Polsce była kuracja z lekiem Roaccutan, która trwa do 5 stycznia 2013 r.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz