środa, 13 lutego 2013

Dla Karolinki - Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie24 godziny dla Karolinki Urban


         Co zrobilibyście, gdyby okazało się, że wasze dziecko ma raka? Co zrobilibyście ze świadomością, która podpowiadałaby wam, że gdzieś tyka zegar, który odlicza kolejne minuty jego życia? Pewnie rozpoczęlibyście walkę z czasem, taką jak w 2011 roku podjęli rodzice Karolinki Urban, dziewczynki chorej na neuroblastomę.

         Wszystko miało być normalnie. Mama, tata, syn i... Marzenia rodziny szybko się spełniły. Los zesłał im jedną z najcudowniejszych nowin. Nowy dar życia. Szybko jednak szykował solidny cios. W piątym tygodniu życia podczas badania USG u maleństwa rozwijającego się pod sercem matki zdiagnozowano nowotwór złośliwy – neuroblastomę.
         Karolinka przyszła na świat w sierpniu 2011 roku. Walka z czasem, walka o jej życie rozpoczęła się w połowie września i trwa nadal. Dziewczynka ma dzisiaj 17 miesięcy, z czego 10 spędziła w szpitalu.

tam gdzie trwa życie
„Tam gdzie trwa życie, tam istnieje nadzieja” – słowa Marcusa Tulliusa Cicerona otwierają blog, który prowadzą rodzice Karolinki. Opisują w nim każdą chwilę z życia ukochanej córki. Trudno te słowa pełne cierpienia, ale też radości z chwil spędzonych z dziewczynką, czytać spokojnie. Bez wzruszenia. Bez łez. – Najbardziej martwię się o czas trwania samego naświetlenia, wtedy moja córeczka musi być nieruchoma, a więc uśpiona. 14 razy będą ją usypiać!!! Nie mogę przestać myśleć o konsekwencjach czyhających tak blisko, ale musimy spróbować wszystkiego!!! pisze na blogu tata Tomek.Rodzice poprzez blog chcą zainteresować innych chorobą córki, wierzą, że nie pozostaną sami.

24 godziny
         Jak powiadają specjaliści w każdej diagnozie liczy się czas. Zależy on tylko od nas. Jak pisał w Hebanie Ryszard Kapuściński: „Europejczyk i Afrykanin mają zupełnie różne pojęcia czasu, inaczej go postrzegają. (...) Europejczyk czuje się sługą czasu, jest od niego zależny, jest jego poddanym, (...) Musi przestrzegać terminów, dat i godzin. (...) Między człowiekiem i czasem istnieje nierozstrzygalny konflikt, który zawsze kończy się klęską człowieka. Czas człowieka unicestwia. Inaczej pojmują czas miejscowi, Afrykańczycy. (...) To człowiek ma wpływ na kształtowanie czasu, jego przebieg i rytm (...). Czas jest nawet czymś co człowiek może tworzyć (...). Czas jest istotnością zależną od człowieka”.
         Czas. Jaki będzie dla Karolinki? Lekarze dają nadzieje, jednak uprzedzają, że istnieje ryzyko nawrotu choroby, a wówczas… Co gorsza, dziewczynka kończy leczenie w naszym kraju, nasi lekarze nie mogą jej dalej pomóc. Czy to znaczy, że czas się zatrzyma? Nie musi. Przecież może być „istotnością zależną od człowieka”.
         Dziś jej czas jest w naszych rękach. Jest ogromna szansa na powrót do zdrowia Karolinki. Jednak dalsze leczenie dziewczynki może odbyć się jedynie poza granicami naszego kraju, jego koszt to około 147 tys. euro, czyli około 550 tys. złotych.

istnieje nadzieja
– Zrobimy dla niej wszystko, żeby ją uratować – piszą rodzice na blogu Karolinki. Jednak sami, we dwoje, czy nawet razem z najbliższą rodziną i znajomymi nie są w stanie uzbierać takiej kwoty. Możemy im pomóc. Razem możemy mieć wpływ „na kształtowanie czasu, jego przebieg i rytm”. Możemy uratować Karolinkę!

w rockowych rytmach dla Karolinki
         Zapraszamy Was do udziału w koncercie rockowym, który wspólnie z wieloma partnerami i dobrymi ludźmi udało się nam przygotować.
23 lutego o godz. 19.00 w rzeszowskim Klubie pod Palmą na rzecz chorej Karolinki zagrają: Monstrum, Ratatam oraz Middle Finger. Wszystkie zespoły zgodziły się wystąpić za darmo, również klub, w którym odbędzie się koncert udostępnia swoje lokum bezpłatnie.
         Do naszego „Koncertu Charytatywnego dla Karolinki” włączyły się firmy i instytucje, które pomagają nam w różny sposób, nie pobierając za to żadnych opłat. Wśród nich chcemy wymienić: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazetę Codzienną Nowiny, Mamut TV, GigaTV, e-transmisje, Estradę Rzeszowską oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Powiatu Kolbuszowskiego Nil.
         Koncert jest biletowany. Cena nie jest wysoka, bo to jedyne 15 zł, a w dniu koncertu – 25 zł. Bilety można kupić w naszym Punkcie Informacyjnym Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie przy ul. Lisa-Kuli 20, sklepiku akademickim „Laura” przy ul. Cichej w Rzeszowie, Spółdzielni Socjalnej Bajkolandia przy ul. Leśnej 22 w Leżajsku oraz w siedzibie stowarzyszenia NIL przy ul. Jana Pawła II 8 w Kolbuszowej.
         Wszystkie uzbierane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane rodzicom Karolinki.Osoby, które chciałyby wspomóc rodzinę lub przekazać 1% podatku, zapraszamy na stronę: www.karolinkaurban.blogspot.com, gdzie podane są numery kont oraz adresy fundacji, które objęły dziewczynkę opieką.
         Zapraszamy również do oglądania transmisji z koncertu dla Karolinki. Cały koncert będzie można obejrzeć w Internecie „na żywo” na stronie http://www.e-transmisje.com już 23 lutego, od godz. 19.00. 


Organizatorzy koncertu
dyrekcja i pracownicy
Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Nowiny Gazeta Codzienna
6 luty 2013r

2 komentarze:

  1. to wspaniale że tyle sie bedzie działo-a wspólna solidarna pomoc to jest to co czyni człowieka piekniejszym
    Agnieszka

    OdpowiedzUsuń
  2. Aż żałuję, że trochę mam daleko do Rzeszowa... Ale udostępnię, może ktoś ze znajomych przybędzie? :)

    OdpowiedzUsuń